Jak utworzyć nową misję?

11 września 2016

Misje to najważniejszy element Twojej gry. To dzięki nim gracze będą mogli zdobywać punkty, a Ty zmotywujesz ich do określonych działań.

 1. Aby utworzyć nową misję wejdź w panel zarządzania grami
 2. Kliknij odnośnik “zarządzaj grą” w wierszu odpowiadającym grze, do której chcesz dodać misję.
 3. Następnie kliknij w pozycję “Misje” w pasku po lewej stronie panelu.

tworzenie-misji-1

W tym miejscu znajdą się wszystkie misje, które utworzysz.

Aby przygotować nową misję kliknij w niebieski przycisk “Dodaj misję” i z rozwiniętego menu wybierz jej rodzaj.

tworzenie-misji-2

Pola wspólne dla większości misji

tworzenie-misji-4

 1. Nazwa – w tym miejscu wpisujesz nazwę pod jaką misja będzie widoczna dla Ciebie oraz dla graczy
 2. Punkty – zdecyduj ile punktów przyznać graczowi za wykonanie misji
 3. Minimalna wymagana liczba punktów – gracz nie będzie mógł przystąpić do misji jeżeli nie zdobył wcześniej liczby punków, którą wpiszesz w tym miejscu
 4. Limit – możesz określić ile razy dziennie, tygodniowo, miesięcznie lub łącznie można wykonać daną misję
 5. Przyznaj punkty automatycznie – to pole znajduje się w większości misji. Jego zaznaczenie spowoduje, że gracz otrzyma punkty automatycznie po spełnieniu warunków określonej misji, czyli w tym przypadku dołączy do gry. Jeżeli nie zostanie zaznaczone misja po wykonaniu trafi do “plików do weryfikacji”. Wtedy dopiero po ręcznym zatwierdzeniu przez autora gry lub jej moderatora, gracz otrzyma punkty.
 6. Treść komunikatu – tekst wpisany w tym polu zostanie wyświetlony graczowi, który wykona daną misję. Możesz wpisać w tym miejscu gratulacje, podziękowania lub zachętę do wykonania kolejnej misji. Możesz również stosować “tagi” aby skonstruować bardziej spersonalizowaną wiadomość np. wpisując w misji o nazwie “nagroda za wejście” tekst “Brawo! otrzymałeś [[punkty]] monet w misji [[misja]]” gracz zobaczy komunikat “Brawo otrzymałeś 6 monet w misji nagroda za wejście”.
 7. Odznaka – w tym miejscu wybierasz, którą z wcześniej utworzonych odznak gracz otrzyma za wykonanie misji. W tym celu kliknij w miniaturę MBG, a następnie wybierz odpowiednią odznakę. Jeżeli nie wiesz jak przygotować własne odznaki zajrzyj do naszego samouczka.
 8. Na samej górze strony większości misji znajduje się automatycznie zaznaczane pole “Aktywne”. Jeżeli zdecydujesz się je odznaczyć misja zostanie wyłączona.
 9. Po wypełnieniu powyższych pól kliknij zielony przycisk „Zapisz”.

Sprawdź jak przypisać misję do strony!