Strony gry – czym są?

11 września 2016

tworzenie-strony

  1. Strony gry to internetowe podstrony, których miniatury mogą być widoczne od razu po wejściu w adres internetowy Twojej gry
  2. Oraz w jej menu.

Mogą to być strony informacyjno-rozrywkowe np. galeria, w której umieścisz zdjęcia siedziby fundacji, kontakt – gdzie znajdą się numery telefonów i adres itd.

Oddzielną kategorię stanowią strony z misjami. Chcąc opublikować własną misję należy umieścić ją na nowej stronie w grze. Pomyśl o tym jak o urządzaniu pokoju. Strona to pokój w domu, którym jest gra. W każdym pokoju możemy zostawić jedną lub więcej misji dla gracza.

Na stronie można umieścić dowolny materiał tekstowy, graficzny lub wideo. Tworząc grę botaniczną możemy np. opisać historię czarodzieja, który nagrodzi gracza za dostarczenie mu składników do czarów. Składniki to zioła lecznicze rosnące na terenie Polski. Do takiego opisu dodajemy rysunek czarodzieja i stronę fabularną mamy gotową.

Teraz należy dodać do strony misję, która umożliwi przyznawanie punktów za wykonanie zadania zleconego przez czarodzieja. W tym celu można wykorzystać np. misję “punkty za dodanie grafiki”. Gracze będą wtedy nagradzani za wyszukanie i przesłanie zdjęć lub rycin przedstawiających zioła poszukiwane przez czarodzieja.

Więcej o misjach i dodawaniu ich do stron przeczytasz w tym miejscu.